Aktualita

Haier prezentuje smart řešení na Milánském týdnu designu

Haier prezentuje smart řešení na Milánském týdnu designu

Čínský výrobce, který před téměř třemi lety koupil italskou společnost Candy Hoover, prezentuje v těchto dnech na Milánském týdnu designu svou smart koncepci domácnosti. Skupinky návštěvníků mají možnost vstoupit do 400m² prostoru a zhlédnout simulaci plně propojené domácnosti s kompletním ekosystémem spotřebičů. Prezentována jim je konkrétní nepředvídatelná situace, kdy je potřeba na dálku připravit večeři za pomoci smart spotřebičů Haier a aplikace hOn, která je všechny propojuje. Firma už v magazínu SELL představila některé novinky, jako jsou vinotéky s konektivitou. V příštím vydání to pak budou nové pračky I-PRO SERIES 5. Další spotřebiče včetně těch vestavných pro český trh chystá. Některé z nich uvede ještě letos a redakce SELLu plánuje také jejich videoprezentaci.

V italské metropoli módy a designu se samozřejmě prezentují i značky Candy a Hoover. První jmenovaná se zaměřuje na svou inovativní funkci „Snap & Do“. Už před časem přišla s tímto systémem u svých praček, kde je nazýván „Snap & Wash“. V aplikaci hOn může uživatel vyfotit hromadu prádla, program ji analyzuje včetně barev a typů látek a navrhne optimální prací cyklus. Podobně se nyní funkce rozšiřuje do dalších spotřebičů. Konkrétně jsou to myčky (Snap & Wash), varná technika (Snap & Cook), lednice (Snap & Cool), vinotéky (Snap & Wine) a konečně sušičky (Snap & Dry).

Hoover, který se také dlouhodobě zaměřuje na smart funkce a propojení spotřebičů, zase ukazuje svůj „ekosystém“ H-ABITAT, který jsme už viděli loni na skromnější verzi veletrhu IFA. Jedná se o řešení tvořené senzorem kvality vzduchu H-SCANNER, čističkou vzduchu H-PURIFIER a robotickým vysavačem H-GO. Na základě měření kvality ovzduší uvnitř i venku se řídí chod čističky a robotu, aby byla domácnost co nejčistší. Kromě toho Hoover představil novou generaci svých praček H-WASH 550, u nichž je kladen důraz na hygienickou péči o oblečení pomocí páry.

Milánský týden designu se tradičně koná vždy na jaře, ale kvůli koronaviru byl loni zrušen a letošní ročník se posunul do termínu 5. 9. až 10. 9. Součástí akce je každé dva roky i veletrh EuroCucina zaměřený na kuchyňský design. Souběžně pak vždy probíhá také výstava Technology For the Kitchen, kde přední výrobci domácích spotřebičů prezentují svá řešení.