Aktualita

Značka Bosch vstoupí na trh čtyřdveřových amerických lednic

Značka Bosch vstoupí na trh čtyřdveřových amerických lednic

Zkraje příštího roku rozšíří německý Bosch své portfolio chladniček o nové čtyřdveřové americké modely v řadách Serie | 4, Serie | 6 a Serie | 8. Mezi hlavní lákadla bude patřit vnitřní objem až 605 litrů a nadstandardní vnitřní výbava, jako například extra velké zásuvky VitaFresh s teplotou blížící se 0 °C na zeleninu a čerstvé maso. Samozřejmostí bude beznámrazový systém NoFrost nebo aktivní distribuce chladného vzduchu MultiAirFlow v celém chladicím prostoru. Bosch pak nezapomíná ani na konektivitu prostřednictvím své platformy Home Connect, která uživateli umožňuje spotřebiče nejen na dálku monitorovat, ale také u nich aktivovat různé funkce.

VitaFresh ProZástuvky VitaFresh ve verzi Pro jsou konstrukčně oddělené od zbytku chladicího prostoru a teplota se v nich nastavuje elektronicky. U nižších modelů budou standardní zásuvky VitaFresh s teplotou blízkou nule.

Německý Bosch doposud moderněji pojaté americké chladničky na trh nedodával. Držel se tradičního pojetí s vertikálně rozděleným prostorem na mrazák vlevo a chladničku vpravo. Čtyřdveřové „ameriky“ jsou ale mnohem praktičtější, protože nabízí za dvoukřídlými dvířky chladicí oddíl s extra širokými policemi. Navíc se uživatel k chlazeným potravinám nemusí ohýbat. Mrazničku, do níž se přistupuje méně často, má k dispozici v dolní části spotřebiče.

České zastoupení společnosti BSH naši redakci informovalo, že čtyřdveřové modely dorazí na český trh zkraje příštího roku. V domácím Německu jsou uváděny už během letošního podzimu. Jaké budou pro český trh vybrány konkrétní modely, bychom se měli dozvědět v příštích měsících.