Téma

26.07.2022

Cože? Další Tesla na českém trhu? Nová značka má velké plány a bude postupně rozšiřovat portfolio

Cože? Další Tesla na českém trhu? Nová značka má velké plány a bude postupně rozšiřovat portfolio

Srbská společnost Comtrade Distribution přišla nedávno na trh se značkou, která se podobně jako některé jiné inspiruje v životě a díle slavného vynálezce Nikoly Tesly. Na český trh začíná s dodávkami jejích produktů v exkluzivní distribuci firma BVZ Commerce. První vlaštovky v podobě malých domácích spotřebičů jsou již v prodeji. Následovat bude postupně vstup do dalších kategorií.

Firma Comtrade Distribution není na trhu žádným nováčkem. Firma působí zejména v zemích jihovýchodní Evropy už 30 let, kam dodává výrobky rozličných světových značek. Tesla je ovšem novinkou, stejně jako vstup na český trh prostřednictvím tradiční české distribuční společnosti BVZ Commerce, která má v portfoliu dlouhodobě značky jako Bellissima, Severin a další. Tesla nyní dokonale zapadá do jejích ambicí, které výrazně přiživila před necelými dvěma lety změna majitele, kdy se firma stala součástí skupiny podnikatele Karla Holoubka. Silné finanční zázemí i efektivnější chod díky outsourcingu logistiky ke společnosti New Wave patřící do téže skupiny.

Malé spotřebiče již na trhu

Přestože na Balkáně začala značka psát svůj příběh uvedením tabletů a televizorů, do Česka v první vlně míří malé domácí spotřebiče, které zaujmou na první pohled čistými liniemi a lehce futuristickým designem některých detailů. To jim dodává na atraktivnosti. Všimněte si například řady Delight tvořené čtveřicí praktických pomocníků do kuchyně. Zajímavý je u nich kruhový motiv na světle modrých částech jinak bílých přístrojů.

BVZ Commerce ovšem vysílá na trh také vysavače Tesla včetně robotických a tyčových akumulátorových nebo výkonnější kuchyňské spotřebiče, jako je například vysokorychlostní mixér BL601BX. A nechybí ani kuchyňské roboty, topinkovače, sendvičovače, rychlovarné konvice nebo žehličky.

Další plány?

Aleš Guth, obchodní ředitel BVZ Commerce, nás při prezentaci značky Tesla informoval, že dojde postupně k rozšíření portfolia o další kategorie výrobků. Během několika málo měsíců by měly dorazit první kávovary a ještě před Vánocemi se dočkáme pestré nabídky modelů televizorů. Postupně pak chce BVZ zařazovat do prodeje také velké domácí spotřebiče Tesla, které již Comtrade Distribution na své dosavadní trhy dodává. A nejde jen o pár segmentů. Pod značkou Tesla se v domácím Srbsku a dalších zemích prodávají pračky, sušičky, chladničky, sporáky, ale i vestavné spotřebiče, a to ve všech hlavních kategoriích, jako jsou myčky, lednice nebo trouby. Šíře nabídky na českém trhu bude pochopitelně záviset na mnoha faktorech včetně rychlosti, s jakou se Tesla ve zdejším prostředí etabluje.

Lubor Jarkovský