Nové produkty

zpět
Komerční sdělení
17.04.2023

JURA opět posouvá hranice: model J8 svými inovacemi mění trh. Jak?

JURA opět posouvá hranice: model J8 svými inovacemi mění trh. Jak?

Nový model automatického kávovaru JURA J8 právě dorazil na český a slovenský trh. Svým vzhledem dokonale zapadá do současné generace kávovarů švýcarské značky a na první pohled se může zdát, že technologických a funkčních novinek u něho ve srovnání s cenově dostupnějším a prodejně nejúspěšnějším modelem E8 nebude tolik. Opak je však pravdou. J8 je totiž ve své cenové kategorii nejinovativnějším kávovarem JURA, jaký byl za poslední roky uveden do prodeje.

Ochucená pěna přímo z kávovaru

Zahraniční kavárenské řetězce si získaly svou popularitu díky všelijakým ochuceným kávovým specialitám a mnoho zákazníků si je chce po vzoru profesionálů připravovat doma. Jenže i leckterá kavárna aplikuje sirup přímo do hotového nápoje, ať už do kávy, nebo na mléčnou pěnu. Při domácí přípravě v běžném automatickém kávovaru je situace mnohdy ještě složitější. V každém případě musí spotřebitel takovou kávu zamíchat, aby příchuť prostoupila celý obsah šálku nebo sklenice. Netřeba snad dodávat, že se jednak káva esteticky znehodnotí a jednak se často do načechrané pěny sirup pořádně nedostane.

A právě zde se hlásí o slovo JURA J8, kávovar, který byl vyvinut s ohledem na přípravu ochucených káv, které není potřeba po přípravě míchat. Stačí totiž nalít trochu sirupu do dodávaného speciálního příslušenství, které se připojí k mléčné trysce. Během výdeje pěny dochází k jejímu mísení se sirupem, takže do šálku nebo sklenice již vytéká ochucená mléčná pěna. Na uživateli je pouze to, jaký druh a jaké množství sirupu zvolí. Lahodné ochucené kávy jsou nyní otázkou jednoho ťuknutí na obrazovku.

Coffee Eye – chytrý senzor přítomnosti a pozice šálku

Model J8 je prvním kávovarem JURA s technologií Coffee Eye. Co to znamená? Stroj disponuje chytrým senzorem detekujícím přítomnost šálku. Pokud ho vložíte pod kávové výpusti, automaticky z displeje zmizí nabídka mléčných nápojů. Přítomnost šálku pod mléčnou výpustí sice displej neupraví, ale kávovar pozná, že je pro výdej černé kávy nevhodně umístěn, a uživatele na to upozorní. Už žádné omyly a přehmaty se zbytečným plýtváním kávy, která vyteče do odtokové misky.

Mlýnek P.A.G.2+ – pro kávu přesně takovou, jakou chcete

Když se hovoří o srdci automatického kávovaru, většinou je to v kontextu se spařovací jednotkou. Stejně tak ale můžeme za srdce stroje považovat mlýnek, jehož důležitost bývá opomíjena. Přitom kvalita mlýnku a jeho nastavení zcela zásadně ovlivňují to, jak připravená káva chutná. JURA proto své mlýnky kontinuálně vylepšuje a zdokonaluje. Důkazem je nová jednotka P.A.G.2+, která nabízí plnou kontrolu nad aromatem. Jak? Nastavení mlýnku lze kávu od kávy měnit, což běžné automatické kávovary neumožňují. U nich se změna nastavení hrubosti projeví často až po výdeji několika káv. Navíc nesmí uživatel hrubost měnit, pokud není mlýnek v chodu. Nikoliv však u kávovaru J8. V jeho případě si lze nastavit intenzitu aroma (a s ní spojenou hrubost mletí) u každé jednotlivé kávy přímo na displeji kávovaru. Při výdeji pak J8 uživatele vyzve, aby dle daného nastavení hrubost upravil jednoduchým otočením voliče na svrchní straně kávovaru. Mlýnek samozřejmě mletí neustále monitoruje – jinými slovy hlídá jeho konzistentnost.

Snadné ovládání a široké možnosti nastavení

Dominantou kávovaru je 4,3palcový plně dotykový barevný displej, který slouží k ovládání a veškerým nastavením. Alternativně lze kávovar ovládat a nastavovat pomocí aplikace J.O.E. v telefonu, přičemž wi-fi modul je již dodáván v základním balení. Výhodou použití telefonu je možnost komfortnějšího nastavení z pohodlí křesla. Při pojmenovávání vlastních nápojů pak jistě oceníte klávesnici ve svém mobilu. Ale vraťme se k samotnému kávovaru. V jeho nabídce najdete 31 nápojů, u nichž lze provádět množství úprav od objemu kávy, mléka, teploty až po zmíněnou hrubost mletí. Nápoje můžete pochopitelně duplikovat a ukládat jejich různé varianty dle chuťových preferencí jednotlivých členů domácnosti.

Neméně jednoduchá je údržba kávovaru, který již používá nový plně automatizovaný systém čištění mléčných cest. Zmiňovat funkci detekce nového vodního filtru či jednoduchou a opět automatickou údržbu kávových cest snad už ani není třeba v případě kávovaru značky JURA.

Jedinečný design JURA

JURA J8 ztělesňuje čistotu a symetrii, s nimiž jde ruku v ruce dokonalé dílenské zpracování. Od prezentace čerstvých kávových zrn přes přívětivé uživatelské rozhraní až po osvětlení lahodné a voňavé kávy v šálku – vše dohromady tvoří harmonický celek a vyjadřuje mimořádnou pozici tohoto prémiového kávovaru.

3 barevná provedení. Kterému dají vaši zákazníci přednost?

J8 – zleva: Piano White, Piano Black, Midnight Silver

www.jura.com