Aktualita

05.04.2023

Martin Desort odchází z Orbico. Braun a Oral-B prochází distribuční transformací

Martin Desort odchází z Orbico. Braun a Oral-B prochází distribuční transformací

V návaznosti na změny v distribuci značek Braun a Oral-B, u nichž v posledních letech docházelo k pozvolnému přesunu byznysu z distribuční společnosti Orbico přímo k firmě Procter & Gamble, která výrobky těchto značek produkuje, se Martin Desort dohodl s vedením společnosti Orbico na ukončení spolupráce. Z firmy odejde koncem května. V příštích dnech můžete na našem webu očekávat interview, v němž pan Desort pozadí změn podrobně vysvětlí.

Společnost Procter & Gamble postupně měnila na některých trzích včetně českého a slovenského svou strategii, pokud jde o domácí spotřebiče Braun a Oral-B. Původně je dodávala na trh sama, později navázala spolupráci s firmou Orbico, a to na mnoha trzích po celé Evropě. V posledních letech ale začala s některými velkými online prodejci spolupracovat přímo. Nově chce převzít i dodávky zboží do velkých omnichannelových řetězců, což výrazně sníží tok zboží značek Braun a Oral-B do trhu přes společnost Orbico. To vyústilo v personální změny ve firmě – vedle přechodů zaměstnanců do jiných oddělení je to právě i odchod Martina Desorta a dalších členů jeho týmu. Orbico bude mít nadále na starost část omnichannelových zákazníků, menší online prodejce a nezávislý trh. Zůstává tedy nadále distributorem značek Braun i Oral-B pro nemalou část trhu.

Procter & Gamble je vlastníkem značek Braun a Oral-B. Ne všechny výrobky první jmenované značky ale americká korporace produkuje. Už v roce 2012 prodala licenci i výrobní kapacity v segmentu přípravy jídla a žehlení italské společnosti De’Longhi. Loni se pak dohodla na prodeji licence firmě Conair Coporporation, která dodává na evropský trh spotřebiče značek BaByliss a Cuisinart. Smlouva se týká výhradně produktů pro péči o vlasy. Epilátory, IPL a výrobky pro muže zůstávají nadále u P&G.