Aktualita

12.04.2023

Martin Novotný zamířil do K+B Progres

Martin Novotný zamířil do K+B Progres

Někdejší dlouholetý obchodní ředitel Electroluxu nastoupil k 11. dubnu jako šéf obchodu společnosti K+B Progres, do níž přichází po zhruba ročním angažmá u kolektivního systému Asekol. Jeho přechod do klíčanského velkoobchodu není velkým překvapením. Firmu už loni posílil Martin Svoboda, bývalý generální ředitel Electroluxu. S Novotným tvořili úspěšný tandem po dobu deseti let, během nichž se stala švédská firma jasnou jedničkou českého trhu velkých domácích spotřebičů.

Loni museli oba ze společnosti odejít – jednalo se o jeden z následků zásahu ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže). Lokální zastoupení Electroluxu opustili i dva ze tří obchodních týmů. Martin Svoboda se posléze dohodl na spolupráci s K+B Progres, kde od loňska postupně přebíral agendu od Petera Weisse, který společnost K+B Progres vedl nepřetržitě od roku 1995. Pozice generálního ředitele se Svoboda definitivně ujal před pár dny, konkrétně 1. dubna.

Martin Novotný už loni v květnu nastoupil společnosti Asekol, neziskové organizace zajišťující sběr elektroodpadu, kde řídil jeden z jejích nových projektů. V K+B Progres se ale v posledních měsících uvolnila odchodem Josefa Hegedüše pozice obchodního ředitele a o možném návratu týmu „Svoboda & Novotný“ se na trhu od zimních měsíců živě spekulovalo. Aktuální oznámení jeho nynějšího nástupu tak tyto spekulace jen potvrdilo.